Форум
Go Back   Список форумов > Податкова інспекція (Інтернет-конференція)
 

Reply 
#11
Old 29-12-2017, 11:40
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Чи має право ФОП на загальній системі оподаткування включити до складу витрат суму сплаченого ЄВ?
Відповідно до п.п. 177.4.3 п. 177.4 ст. 177 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями до переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів фізичною особою - підприємцем від провадження господарської діяльності на загальній системі оподаткування належать зокрема, суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірах і порядку, встановлених Закон України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями. Враховуючи вищевикладене, фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування мають право включити до складу витрат суму сплаченого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Reply With Quote

#12
Old 29-12-2017, 11:40
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Чи переноситься термін сплати плати за землю, якщо останній день сплати припадає на вихідний або святковий день?
Граничний термін сплати плати за землю – 30 числа місяця, що наступає за звітним місяцем. Нормами Податкового кодексу України не передбачено перенесення термінів сплати податків і зборів, якщо останній день сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день. Якщо останній день сплати плати за землю припадає на вихідний або святковий день, то її потрібно сплатити напередодні встановленого граничного терміну.  
Reply With Quote

#13
Old 29-12-2017, 11:40
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Як проводиться оцінка вартості об’єктів нерухомого майна для розрахунку ПДФО при отриманні фізичною особою спадщини (подарунку) від родичів першого та другого ступеня споріднення?
У разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається. В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом. При цьому, питання оцінки вартості об’єктів спадщини (подарунку) відноситься до компетенції Фонду державного майна України.
Reply With Quote

#14
Old 29-12-2017, 11:41
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Які документи, крім податкової декларації про майновий стан і доходи, має подати платник податку до контролюючого органу щоб скористатись правом на нарахування податкової знижки, щодо суми коштів, сплачених за навчання?
Відповідно до ст.166 ПКУ платник податку має право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено п. 166.3 ст. 166 ПКУ. Отже, фізична особа, яка має право скористатися податковою знижкою щодо суми коштів, сплачених за навчання, на вимогу контролюючого органу, крім декларації про майновий стан і доходи, надає: відповідні платіжні та розрахункові документи, зокрема, квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери; договір з навчальним закладом; довідку про отримані у звітному році доходи; документи, які підтверджують ступінь споріднення (у разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім’ї першого ступеня споріднення); тощо. Для прискорення проведення контролюючим органом розрахунку сум, що підлягають поверненню з бюджету, і забезпечення правильності визначення зазначених сум доцільно надавати до контролюючого органу копії зазначених документів.
Reply With Quote

#15
Old 29-12-2017, 11:41
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Чи зобов’язані ФОП використовувати печатку при здійсненні підприємницької діяльності?
Стаття 128 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV зі змінами та доповненнями, яка визначає особливості статусу громадянина як суб’єкта господарювання, не містить вимог щодо обов’язкової наявності печатки у суб’єкта господарювання. Питання використання печатки при здійсненні господарської діяльності фізичні особи – підприємці, у тому числі платники єдиного податку, вирішують особисто, в залежності від специфіки діяльності.
Reply With Quote

#16
Old 29-12-2017, 11:41
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Яка відповідальність передбачена у разі порушення порядку складання податкової декларації з ПДВ?
Податкова звітність, складена з порушенням норм ст. 48 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), не вважається податковою декларацією, крім випадків, встановлених п. 46.4 ст. 46 ПКУ. За порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, застосовуються фінансова, адміністративна та кримінальна відповідальність. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації та сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання уточнюючого розрахунку. Невиконання платником податків вимог щодо умов самостійного внесення змін до податкової звітності тягне за собою накладення штрафу у розмірі 5 відсотків від суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання (недоплати). При самостійному донарахуванні суми податкових зобов’язань інші штрафи, передбачені главою 11 розд. ІІ ПКУ, не застосовуються. У разі якщо суму податкового зобов’язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від’ємного значення суми податку на додану вартість платника податків контролюючий орган визначає самостійно, то штрафні (фінансові) санкції (штрафи) застосовуються до платника у розмірах, визначених ст. 123 ПКУ. Притягнення до фінансової відповідальності платників податків за порушення законів з питань оподаткування, іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не звільняє їх посадових осіб за наявності відповідних підстав від притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності.
Reply With Quote

#17
Old 29-12-2017, 11:42
 
Зарегистрирован: 13-05-2011
Всего сообщений: 1017
Підкажіть, будь ласка, на який розмір податкової соціальної пільги мають право батьки, які утримують двох і більше дітей до 18 років?
Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100відс. суми пільги, яка визначена п.п.169.1.1 п. 169.1 ст.169 Податкового кодексу України, у розрахунку на кожну таку дитину (у 2017 році цей розмір складає 800 гривень).
Reply With Quote

Reply 

61034, г. Харьков, Комсомольское шоссе, 52, телефон 777-21-21